Diagnostyka

Komputerowe badanie stóp polega na diagnostyce wad stóp przy użyciu maty tensometrycznej, gdzie analizie poddawane jest ustawienie i obciążenie stóp w statyce i dynamice, czyli podczas chodu. Badanie uzupełniane jest badaniem na podoskopie i podografie otrzymując w ten sposób pełen obraz zaburzeń występujących w obrębie stóp.

Ocena postawy ma ogromne znaczenie w kompleksowej diagnostyce. Pozwala określić konsekwencje w wyższych pietrach naszego ciała jakie niesie za sobą nieprawidłowe ustawienie stóp. Właściwa ocena postawy pozwala dopasować indywidualne wkładki tak, by oddziaływały również na inne partie naszego ciała.

W Somamedika wykonujemy badanie oglądowe będące uzupełnieniem  diagnostyki stóp oraz badanie komputerowe stanowiące podstawę badań przesiewowych w kierunku wad postawy

Naszym zadaniem jest rozpowszechnianie wiedzy dotyczącej wad postawy oraz wad stóp wśród dzieci a zwłaszcza wśród ich Rodziców  Realizując badania przesiewowe w kierunku wykrycia wad postawy w szkołach i przedszkolach pragniemy zasygnalizować Rodzicom konieczność profilaktyki jak i kompleksowej terapii wad postawy.

Cyklicznie kontrolując postawę dbamy o zdrowie i jakość życia naszych Dzieci.

Badania realizujemy w szkole lub przedszkolu – bez konieczności dowozu dzieci w inne miejsce. Analizujemy postawę oraz stan stóp w konsekwencji czego Rodzic otrzymuje kompletny wynik (zdjęcia i opis) zawierający dokładną ocenę postawy oraz zalecenia fizjoterapeuty co do dalszego postępowania.

BADANIA W TWOJEJ SZKOLE

zadzwoń

tel. 885 270 784