Podologia

Laserowe usuwanie brodawek wirusowych, potocznie określane jako kurzajki to najskuteczniejsza metoda pozbycia się tego problemu raz na zawsze. Laser powoduje odparowanie zmiany, a wysoka temperatura niszczy wirusy.

Laserowe usuwanie brodawek wirusowych wykonywane jest w znieczuleniu miejscowym, dlatego jest bezbolesny. Laserowe usuwanie brodawek wymaga zazwyczaj jednej wizyty. W przypadku bardzo uporczywych oraz w dużej ilości, zabieg należy powtórzyć nawet 2-3 razy.

Brodawki wirusowe to niewielkie narośla na skórze, bądź błonie śluzowej spowodowane infekcja brodawczaka ludzkiego czyli HPV.

Różne typy wirusa mogą wywoływać różne typy brodawek.  Najczęściej diagnozujemy

 • brodawki zwykłe – mogą pojawiać się na całym ciele , ale najczęściej występują na dłoniach i stopach.
 • brodawki płaskie – najbardziej powszechne u dzieci, rzadziej u dorosłych. Często występują na twarzy , a szczególnie czole.
 • brodawki płciowe –  pojawiają się w okolicach intymnych, odbytu lub wewnętrznej stronie ud
 • brodawki stóp- znajdują się na podeszwach stóp;
 • brodawki podpaznokciowe – pojawiają się wokół paznokcia lub pod nim

Przyczyny powstawania brodawek wirusowych nie do końca są znane. Najczęściej pokazują się w okresie zmniejszonej odporności np. po długotrwałym zmęczeniu, w okresie szczególnego osłabienia spowodowanego chorobami lub podczas ciąży. Mogą też powstać w miejscu skaleczenia lub otarcia na skórze, ponieważ miejsce to jest szczególnie podatne na infekcje.

czas: ok. 15 minut

cena: jedna zmiana ok. 150 – 200 zł , w przypadku większej ilości cenę ustalamy indywidualnie na bezpłatnych konsultacjach

Umów się na wizytę! tel. 618 61 55 61

Wrastające paznokcie, to najczęstsza przyczyna stanu zapalnego wału okołopaznokciowego. Do wrastania paznokci dochodzi w sytuacji, kiedy boczna część płytki paznokciowej wnika w otaczające tkanki miękkie. Procesowi temu często towarzyszy, zaczerwienienie, obrzęk oraz bolesność wału wokół paznokcia. Przy długotrwale utrzymującym się stanie zapalnym, może pojawić się ziarnina, zakażenie bakteryjne lub/i zakażenie grzybicze.

Wrastające paznokcie – przyczyny powstawania

 • nieprawidłowe obuwie – zbyt wąskie i ciasne, wysokie obcasy
 • nieprawidłowe obcinanie paznokci
 • nadmierna suchość lub potliwość stóp
 • uwarunkowania genetyczne
 • deformacje ortopedyczne
 • urazy

Sposób leczenia zależy od stopnia zaawansowania problemu. W leczeniu stosuje się: tamponady, rurki korygujące oraz specjalistyczne klamry, których zadaniem jest korygowanie prawidłowego toru wzrostu paznokcia. W rzazie potrzeby stosuje się frezowanie lub podcięcie części bocznej paznokcia

czas: ok. 15 – 30 min. w zależności od metody

cena: w zależności od metody:
tamponada – 30 zł
rurki korygujące – 30 zł
frezowanie/podcięcie części bocznej paznokcia – 60 zł
klamra metalowa 3 częściowa – 160 z

Umów się na wizytę! tel. 618 61 55 61

Nagniotki, odciski i modzele są to obszary na stopach, które charakteryzują się nadmiernym rogowaceniem. Takie zmiany najczęściej powodują dolegliwości bólowe, a nawet utrudniają chodzenie.

Najczęstszą przyczyną ich powstawania są:

 • zmiany anatomiczne w budowie stopy tj.: płaskostopie czy halluxy
 • noszenie nieprawidłowego obuwia.

Modzele, odciski czy nagniotki usuwa się za pomocą frezarki i innych specjalistycznych przyrządów. Następnie miejsce po usuniętym odcisku wygładza się frezem ściernym. Przy zmianach bardzo zaawansowanych istnieje możliwość usunięcia zrogowacenia skóry laserem.

czas: ok. 15 minut (jedna zmiana)

cena:
od 40 zł – przy użyciu frezarki (jedna zmiana)
od 150 zł przy użyciu lasera (jedna zmiana)

Umów się na wizytę! tel. 618 61 55 61

Medyczny pedicure to zabieg skrócenia i oczyszczenia zmienionej patologicznie płytki paznokcia oraz usunięcia nadmiernego rogowacenia w obrębie podeszwowej części stopy. W trakcie zabiegu usuwane są również takie zmiany jak istniejące modzele, odciski nagniotki. Jeśli u pacjenta występują rozpadliny lub szczeliny na piętach podczas wizyty usuwa się nadmiar zrogowaciałej skóry.

czas: ok. 30 minut

cena: 80 -180 zł

Umów się na wizytę! tel. 618 61 55 61